Von Krahlis linastub film “Life in loops”

DSC_1472Laupäeval algusega kell 20.00 linastub Von Krahli Teatris Austria meediakunstniku Timo Novotny 2006. aasta film „Elu kordustes”. Pärast filmi järgneb vestlusring autoriga, kes arutleb meedia-, VJ ning filmikunsti seoste teemadel, kajastades oma koostööd Austria tunnustatud dokumentaalfilmide looja Michael Glawoggeriga.

Timo Novotny pälvis laiema tuntuse Austria meediakunsti ning VJ-liikumise Vidok ning trip-hop legendi ansambli Sofa Surfers asutajaliikmena. Plektrumi raames näeb tema videokunsti oskusi täna õhtul toimuval klubiõhtul Kultuurikatlas (Põhja pst 27 a).

„Elu kordustes” räägib erinevate inimeste väikestest lugudest suurlinnades nagu Tokio, Moskva, Mumbai, Mexico City ja New York, kellest igaüks elab oma visuaalses ja muusikalises rütmis. Kõik kordub päevast päeva, ühe elu lõpp on teise algus. Kuid kumb jääb võitluses peale, kas linn või inimene?

Film on paeluv ning poeetiline dokumentaalne sissevaade viie maailma suurlinna ning nende elanike elurütmidesse. Reisi läbi erinevate kontinentide ja otsekui nende sümboliteks olevate suurlinnade, rõhutab maaliline operaatoritöö ning trip hop legendi Sofa Surfersi hüpnotiseeriv helitaust.

Maailma “esimene kinoremiks” põhineb Austria dokumentalisti Michael Glawoggeri laia vastukaja leidnud filmil “Megacities”. Oma maalilise filmi lõi Novotny kasutades 30% originaalist, ülejäänud materjal koosnes esialgsest versioonist välja jäänud kaadritest ning operaator Wolfgang Thaleri poolt Tokios spetsiaalselt remiksi jaoks salvestatud uuest materjalist.

„Elu kordustes” on kahtlemata viimaste aastate lummavamaid teoseid sulatades muusika, filmi ning meediakunsti vahelisi piire ning luues uusi suundi
dokumentalistikas.