Festival Plektrum kulmineerub audio-visuaalse klubiüritusega Kultuurikatlas

DSC_1488Reedel algusega kell 23.00 astuvad videokunsti- ja muusikafestivali Plektrum klubiõhtu raames Kultuurikatlas (Põhja pst 27a) üles maailmakuulsad DJ-d Guido Schneider Saksamaalt ja Ripperton Shveitsist, kelle käe all saab publik nautida peamiselt väga head elektroonilist tantsumuusikat. Neile sekundeerivad videokunstnikud VJ Anyone ja VJ Timo Novotny, kes muudavad peo atmosfääri effektseks audio-visuaalseks tervikuks.

Kultuurikatel on Linnahalli kõrval Eesti Energia endises katlamajas asuv uue aja „kultuurimaja”, mis on ajapikku plaanis muuta üheks peamiseks kohaks kunsti- ja muusikainimestele, kus saab korraldada erinevaid üritusi, etendusi, näitusi ja palju muud põnevat. Plektrum avab selle maja uksed omanäolise meeldejääva peoga tuues uues kuues tagasi vanad head ajad. Spetsiaalselt VJ-de tarvis püstitatakse saali kaks 10×4 meetrist ekraani ning ruumi mahutatakse rohkesti video-, heli- ja valgustehnikat.

Üritus püüab pakkuda kaasaegsemat nägemust helide ja muusika ühendamisest – kokku saavad nimekad muusikud ja professionaalsed videokunstnikud, et muuta üheks õhtuks Kultuurikatla kummaline atmosfäär ning täita selle erinevad seinad, avalikud siseruumid ja põnevad sopid videokunsti loominguga eriekraanidel. Kultuurikatla sisemus pannakse tõeliselt elama erinevate värvimängude ja alternatiivse muusika käes.